راهنمای عضویت در سایت اهل قلم و استفاده از امکانات آن

سایت اهل قلم، پایگاهی است اختصاصی برای معرفی پدیدآورندگان کتاب. در این پایگاه، همه صاحبان اثر که حداقل یک عنوان کتاب داشته باشند می‌توانند ثبت‌نام کنند. پس از ثبت نام و عضویت در این سایت افراد متقاضی با دارا بودن شرایط مندرج در آیین‏نامه‏های مصوب می‏توانند درخواست عضویت در صندوق اعتباری هنر، بیمه تامین اجتماعی، گواهی آثار خود را از طریق سامانه شخصی خود ارسال کرده و پاسخ خود را از همان طریق دریافت نمایند.

ثبت ‌نام در پایگاه اهل قلم

نخستین گام برای استفاده از خدمات و امکاناتی که موسسۀ خانۀ کتاب برای اهل قلم فراهم آورده، ثبت‌نام در این پایگاه است. روشی آسان، در کمترین زمان ممکن برای ثبت‌نام در نظر گرفته شده است. برای انجام ثبت نام مراحل زیر را دنبال کنید.

1. ثبت اطلاعات اولیه
2. انتخاب کتاب(ها)

3. تایید ثبت نام4. تکمیل اطلاعات شخصی
5. انتخاب کتاب(ها)
6. تایید و ثبت کتاب(ها)

سرای اهل قلم در فصل‌های مختلف کارگاه‌هایی در حوزه‌های گوناگون برگزار می‌کند. اطلاعات کامل درباره کارگاه‌ها شامل نام، کارنامک مدّرس، زمان برگزاری، میزان شهریه و نیز سایر اطلاعات لازم در این بخش ثبت شده است.

در سایت اهل قلم می‌توان سایر پدیدآوران عضو را جستجو و صفحه آنان را مشاهده کرد. دنبال کردن و برقراری ارتباط از طریق ارسال پیام به سایر اعضا در این بخش امکان پذیر است.

بازار نشر امکانی فراهم آورده است که اشخاص حقیقی یا حقوقی مرتبط با دنیای کتاب به فراخور توانایی و حوزۀ تخصصی خود با سایر بخش‌ها مرتبط شوند. در این سایت تلاش شده بستری مناسب برای تبادل نیازمندی‌های حوزه نشر در اختیار همه دست اندرکاران این حوزه به صورت رایگان قرار گیرد. طبیعی است سایت اهل قلم صرفاً زمینه این ارتباط را ایجاد می‌کند.