در این قسمت سوالای که اکثر اهالی قلم آن را از ما پرسیده اند همراه با جواب برای شما قرار داده ایم
اگر ناشر، اعلام‌وصول کتاب شما را گرفته و 45 روز از تاریخ برگه اعلام‌وصول شما گذشته است، شما می‌توانید با بخش کتابداری به شماره 66462962 -021تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات کتاب شما را بررسی کنند.
کتاب‌های شما بعد از گرفتن اعلام وصول، به صورت خودکار به صفحه شما اضافه خواهد شد. در صورتی که ناشر کتاب اعلام وصول کتاب را گرفته و از تاریخ اعلام وصول 45 روز گذشته است و کتاب شما نمایش داده نمی‌شود یا کتابی در فهرست آثار شما هست که به شما تعلق ندارد، می‌توانید با قسمت کتابداری به شماره 66462962 – 021 تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات کتاب شما را بررسی کنند.
حجم تصویر کارت ملی و عکس پرسنلی باید بالای 500 کیلوبایت و فرمت jpg باشد. در ضمن تصاویر فوق باید دارای کیفیت مناسب، رنگی و اسکن شده باشد و دارای حاشیۀ اضافه نباشد. (عکس باید رسمی و پرسنلی باشد.) 4
شما می‌توانید وارد پروفایل خود شده و از قسمت اطلاعات فردی گزینه اطلاعات تماس و نشانی را انتخاب کرده و تغییرات را درج نمایید؛ سپس با شماره 66966137 -021 تماس بگیرید، تا اطلاعات جدید شما تایید شود.
در پروفایل شخصی شما امکان بارگذاری مدارک، پیش‏بینی شده است.
شما می‌توانید به سایت اهل قلم به نشانی ahleghalam.ir مراجعه نمایید و در قسمت خبرها از اخبار جدید اطلاع حاصل نمایید.
کلیه اطلاعات فردی شما بنا به مدارک ارایه شده می‌باشد، در صورت هرگونه تغییر بعد از دریافت کارت ملی جدید و ارایه آن به پشتیبانی اهل‌قلم می‌توانید در پروفایل خود تغییرات را ثبت کنید. اطلاعات بیشتر را با تماس با شماره 66966137 -021 می‌توانید دریافت کنید.
تصویر اسکن‌شده و رنگی صفحه اول شناسنامه را می‌توانید به جای کارت ملی خود بارگذاری کنید.
لطفا آیین‏نامه اجرایی را در صفحه اصلی سایت اهل قلم، مطالعه فرمایید در صورت واجدشرایط بودن، فرایند آن: 1- ثبت نام در سایت اهل قلم و 2- ثبت نام در سایت صندوق اعتباری هنر می باشد. به محض دریافت شماره عضویت از صندوق اعتباری هنر برای پر کردن فرم بیمه پدیدآورندگان حضوری به خانه کتاب مراجعه فرمایید. 10
در صورتی که عضو سایت صندوق اعتباری هنر می‏باشید لطفا با کد عضویت خود به واحد اهل قلم خانه کتاب مراجعه فرمایید و نامه معرفی دریافت وام از صندوق دریافت کنید.
با تماس با بخش فنی خانه کتاب آقای احمدی (66414898 -021 داخلی 310)، کد ملی خود را بررسی کنید.
به پروفایل خود در قسمت خدمات مراجعه فرمایید؛ نامه شما در پروفایل شما بارگذاری شده است.
کارت عضویت تمدید و صادر نخواهد شد. در صورت نیاز و ارائه، برای شما گواهی اهل قلم تنظیم خواهد شد. با مراجعه به دبیرخانه مستقر در طبقه دوم خانه کتاب نسبت به پر کردن فرم درخواست اقدام فرمایید.
آیین نامه اجرایی بن‏کارت اهل قلم را مطالعه فرمایید. مطابق با آیین‏نامه جدید و ثبت اطلاعات کتاب‏های شما در پروفایل شخصی‏تان در صورت صدور و یا شارژ برای شما پیامک ارسال خواهد شد. کلیه امور مربوط به بن منوط به زمان قبل از نمایشگاه بین المللی کتاب می باشد.
در حال حاضر پیرو اطلاع رسانی در روابط عمومی، سایت اهل قلم و خبرگزای ایبنا همه کارت‏ها از طرف بانک شهر، غیرفعال هستند به محض فعال شدن، از طریق سایت، اطلاع رسانی خواهد شد.
با کارت ملی خود شخصاً به یکی از شعبات بانک شهر مراجعه و درخواست کارت المثنی بفرمایید.
با کارت ملی خود شخصاً به یکی از شعبات بانک شهر مراجعه و درخواست رمز جدید بفرمایید. 18
در ساعات اداری و با هماهنگی با شماره 66496983 -021، شخصاً برای دریافت بن خود مراجعه فرمایید.
پس از دستور مدیرعامل موسسه، درصورتی که آدرس پستی دقیق باشد بن‏کارت‏ها در زمان مناسب برای شهرستان‏ها ارسال می‏گردد.
خیر؛ آیین‏نامه اجرایی بیمه و آیین‏نامه جدید بن‏کارت اهل قلم مجزا بوده و به صورت جداگانه در سایت وجود دارد. لطفا مطالعه بفرمایید.
چنانچه هنگام ثبت درخواست، پس از تایید نهایی، پیام: «درخواست شما با موفقیت ثبت گردید» دریافت نموده اید درخواست شما ثبت شده‏است. نمودار فرایند مربوطه در پروفایل شما، بخش درخواست وام خانه کتاب قابل مشاهده می باشد.
درخواست متقاضیان پس از بررسی و انطباق با مستندات کتاب‏شناسی و آیین نامه اجرایی وام طی جلسات متعدد کارگروه وام، مصوب می شود . نمودار فرایند مربوطه در پروفایل شما، بخش درخواست وام خانه کتاب قابل مشاهده می باشد. در صورت معرفی به بانک به شما قطعا اطلاع رسانی خواهد شد.
در صورت مصوب شدن و معرفی به بانک قطعا به شما اطلاع رسانی خواهد شد. نیاز به حضور و تماس تلفنی نیست. نمودار فرایند مربوطه در پروفایل شما، بخش درخواست وام خانه کتاب قابل مشاهده می باشد.
در شرایط مساوی درخواست کنندگان، تخصیص وام چگونه صورت می‏گیرد؟متقاضیان وام که به صورت الکترونیک درخواست وام خود را ثبت کرده اند مورد بررسی و کارشناسی قرار می¬گیرد. و طبق بند 8 شرایط عمومی آیین نامه اجرایی کارگروه تعیین کننده قطعی می باشد.
با توجه به تخصیص بودجه و تعداد بسیار زیاد متقاضیان اهل قلم و ظرفیت تعیین شده در سال جاری زمان ثبت درخواست پیرو دستور مدیر عامل محترم خانه کتاب دوباره تمدید شد و سه برابر ظرفیت تعیین شده متقاضی پذیرش گردید.
فعلا تاریخ مشخصی ندارد. درصورت تخصیص مجدد وام به اهالی قلم، از طریق سایت خانه کتاب و اهل قلم اطلاع رسانی خواهد شد.
اگر در شهرستان هستید و امکان ارسال اصل مدرک را ندارید در اسرع وقت در همان شهرستان کپی مدارک را در دفترخانه کپی برابر اصل نموده و به این آدرس ارسال بفرمایید: خ انقلاب. خیابان برادران مظفر. کوچه خواجه نصیر پلاک 2. سرای اهل قلم. خانم محمدی یا آهی
با توجه به ثبت درخواست بیش از ظرفیت تعیین شده، متاسفانه امکان ثبت درخواست جدید وجود ندارد. در صورت پذیرش متقاضی در سامانه اهل قلم و خانه کتاب قطعا اطلاع رسانی خواهد شد.